warsztatowy szort, wieńczący pierwszą edycję KWF (1080p)


kulisy produkcji: duble, wywiady i cała masa kreatywnej improwizacji :) (1080p)


bonusowo: jedno z ćwiczeń z zajęć (oczywiście należy je traktować z przymrużeniem oka:) (1080p)
po godzinach
Kreatywne Warsztaty Filmowe: pierwsza edycja
KATEGORIA USŁUG
CEL PROJEKTU

Kiedy zaproponowano mi prowadzenie warsztatów filmowych mocno się zastanawiałem czy podołam wyzwaniu. W końcu do tej pory to ja byłem uczestnikiem warsztatów, a teraz miałem robić za prowadzącego. Podjąłem jednak rzucone przez los wyzwanie i wspólnie z Centrum Kultury 105 w Koszalinie zdecydowaliśmy się na grupę wiekową uczestników od 16 do 22 roku życia, oraz na 2-miesięczny czas trwania warsztatów (kwiecień-maj 2011). Tymczasem zabrałem się za program zajęć, który skupiał się na pełnej produkcji filmowej: od scenariusza poprzez zdjęcia, aż do postprodukcji. Przygotowałem logotyp KWF, spot reklamowy, afisz i rozpoczęliśmy mini-kampanię reklamującą warsztaty. Ilość zgłoszeń była mniejsza niż przypuszczałem, najprawdopodobniej za sprawą wymaganego CV i listu motywacyjnego, który okazał się całkiem porządnym systemem filtracji :)
Warsztaty rozpoczęły się w kwietniu. Zajęcia odbywały się docelowo raz w tygodniu (po ok. 3 godziny), a jak to na samym początku bywa: nie było łatwo. W połowie miesiąca mieliśmy zarys i część scenariusza dwóch historii (2 grupy warsztatowe), ale pewne okoliczności sprawiły, że scaliłem obie grupy w jedną i zostaliśmy tym samym przy jednej historii. Jak się wkrótce okazało przełom kwietnia i maja dla uczniów liceum, a przede wszystkim dla maturzystów nie był dobrym czasem na warsztaty filmowe.
Ciężko było ogarnąć wszystkich w jednym miejscu plenerowym, a że czas naglił, podjąłem kolejną decyzję: zmieniamy scenariusz. Potrzebna była historia, którą można było zrealizować szybko i na miejscu, czyli w budynku CK105. I tak na początku maja padł pierwszy klaps do „Krwawej Siekiery 4″. Jak się przekonali uczestnicy po „nudnym” pisaniu scenariusza, tworzenie filmu nie było wcale taką prostą sprawą jak się by mogło wydawać :) Nawet w przypadku tak krótkiej historii jak nasza, zdjęcia realizowaliśmy w ciągu 3 następnych tygodni. Niektóre scenki były improwizowane, ale większość opierała się na szybkim scenariuszu tworzonym wspólnie przez grupę.
Premiera odbyła się 30 maja w kinie Kryterium, a licznie przybyła publiczność nagrodziła warsztatowiczów gromkimi oklaskami, tym razem obeszło się bez autografów ;)
Zapraszam do obejrzenia filmu, oraz do kulis produkcji, które są swoistym uzupełnieniem filmu.
ps. Zapraszam do ”polubienia” facebook’owej strony KWF