wersja na Vimeo (po zalogowaniu jest opcja ściągnięcia oryginalnego pliku, bez dodatkowej kompresji)


wersja na YouTube (1080p)


bonusowy fotos wraz z cytatem wprost z planu zdjęciowego:
po godzinach
Szyna i Top Cut – Mixtape promo
KATEGORIA USŁUG
CEL PROJEKTU

Promo-video do mixtape’a Szyny miał być moim pierwszym teledyskiem – i w sumie poniekąd był. Zdjęcia (te „zadymione”) zrobiłem w styczniu 2009go. Jakiś miesiąc później Szyna załatwił znajomego, który nas powozi po mieście (te scenki są na klipie). Wspomniany kolega od samochodu to był nikt inny jak Liściu, któremu w ten sam dzień kiedy się poznaliśmy (i m.in.robiliśmy zdjęcia ze snorricam’em – foto z planu pod klipem:) – ogarniałem teledysk – rzeczywiście „pierwszy” – do kawałka pt.„Muzyka”. Oryginalnie wymyśliłem krótką historię, gdzie nasz bohater – Szyna „podróżuje” w czasie i przestrzeni. Przejścia pomiędzy miejscami miały być płynne, na zasadzie „portali” np.wejścia w drzwi, wyjścia zupełnie gdzie indziej. Ogólna koncepcja klimatem była podobna do tej finalnie zrealizowanej. Temat klipu promo był odkładany (realizacje pro bono tak czasami mają), aż poszedł do archiwum.
Minęły dwa lata i przeglądając stare archiwa stwierdziłem, że „już czas” zakończyć ten temat. Wykorzystałem więc zdjęcia nagrywane przy różnych okazjach w przeciągu tych 2 lat i nie spinając się zbytnio (czyt. bez czasochłonnych efektów:) dopasowałem obrazki do klimatu. Pociąłem czasami pod bit, czasami wypuściłem dłuższe sekwencje. I tak jak samo promo mixtape’a jest mocno zróżnicowane muzycznie, tak też potraktowałem obraz (i wyszły takie małe impresje:).

ps. Szyna, autor mixtape’a jest jeszcze lepszy – zaczął pracę nad mixtape’m w 2005tym, w 2006tym „prawie skończył”, więc mam też nadzieję, że te video-promo go nieco pogoni.. ;)

PRZEZNACZENIE
* promocja "Szyna i Top Cut - Mixtape" w internecie